היפוגליקמיה

נפילות סוכר גורמות לנפילה חדה ומהירה של האנרגיות, כתוצאה מזה: עייפות, עצבנות, סחרחורת, סיבולת 0 לדברים שמשתבשים ולהפרעות. השנים לימדו אותי למתן. השנים לימדו אותי להעלות את הסוכר כשאני צריכה לתפקד =  סוכר,  שוקולד או סתם אוכל. כשאני בנפילת אנרגיה,  הדבר האחרון שבא לי לעשות זה לקום ולהתאמץ להכין אוכל. גם הכנת מזון מהירה עדיין לוקחת חצי שעה עד שעה (אני לומדת לקצר),
אז תמיד יש לי משהו מתוק בסביבה. ויש לי לשון מתוקה מאוד! בצעירותי הייתי מכורה קשה לסוכר ולשוקולד. הכמויות שאכלתי הן בלתי נתפסות.

ידעת שסוכר זה סם ממכר?  בגיל 19 העדתי על כך מתוך חוויית הגוף שלי. אנשים אמרו לי שאני ממציאה דברים.  בגיל 25,  בקורס מורים ליוגה, המורה שלי החל את השיעור על תזונה עם המשפט: “סוכר לבן הוא סם ממכר”.  התחושה הזאת…  שסוף סוף יש אדם שאומר לי שאני לא משוגעת!  לאורך השנים עברתי תהליכי גמילה משוקולד ומסוכר (באופן עצמאי). הפעמים הראשונות היו קשות וכללו רעידות, מיגרנות וחוסר יכולת לתפקד כמה ימים. עם השנים,  התברר שהגוף פיתח אלרגיה לשוקולד, עם סימפטומים מאוד ברורים ולא נעימים. ככל שעשיתי יותר עבודה עם עצמי,  דברים התאזנו. הורדתי כמויות,  עברתי תקופות של תזונה נקיה יותר, החלמתי תיפקוד של מערכות, למרות המשקל שלי, חמקתי מסוכרת, כולסטרול גבוה ויתר לחץ דם.

האתגר של ההיפוגליקמיה הוא לשמור על איזון הסוכר ללא גלוקוזה. המשמעות היא: פחמימות מורכבות בלבד!  חסל סדר מתוקים!האם אני יכולה לעמוד באתגר תוך כדי עמידה במשימות שלי? הפסקת אכילת מזון שיש בו סוכר זמין משמעותה נפילת אנרגיה לאיזה זמן, משמעותה שרמות הסוכר מנהלות אותי יותר. לאורך זמן זה הדבר הנכון.

האתגר:  דאגה לרצף תזונתי בריא גם כאשר אני גם עמוסה מדי וגם כאשר אני פיזית מתקשה להיות במטב

 

 

Responses