שינוי משקל

כל פעם שעולה עניין המשקל לשיחה, מיד מדובר בשני דברים: שינוי תזונה ופעילות גופנית אירובית. באופן ספציפי  יותר מדובר על דיאטה כזאת או אחרת  וחדר כושר או הליכות. וזה נפלא!
כל זמן שאת מצליחה לקיים את הטירונות הזאת את גם יורדת במשקל ומרגישה מצליחה.
בעיה!
הסיבה המרכזית לעודף משקל היא הצורך להיות מוגנת, הצורך בנחמה. הצורך העיקרי של אדם עם עודף משקל הוא רגשי במהותו. נכון, יש מי שיורדים עם דיאטה וספורט ונשארים רזים. הסיבה: הם היו בשלב של מוכנות רגשית לעשות זאת. אלו שלא, משלמים מחיר בבעיות בריאות שונות. מנותחים גם הם ברובם משלמים מחיר בבעיות עיכול ואחרות.

שינוי משקל מחייב עבודה רגשית ובעיקר עבודה על הילדה הפנימית שבפנים. ברקע של עודף משקל נמצא חסך רגשי ו/או התעללות. פעמים רבות התעללות מינית. האישה השמנה פגיעה מאוד ויש לבנות בתוכה חוסן רגשי, בגרות ועוצמה, כך שתהיה ענקית מבפנים ותתפוס את מקומה הראוי במשפחה ובעולם.

אנורקסיה מסתירה לרוב התעללות מינית או אונס לאישה שבאופן מפורש וברור אינה רוצה להיות אישה או לחיות. שוב, עבודה רגשית על הילדה הפנימית ובניית חוסן רגשי ועוצמה פנימית יאפשרו לאישה להיות אישה, נוכחת בעולם ולקחת את מקומה הראוי במשפחה, בחברה ובעולם.

בולימיה היא בעיה מורכבת יותר ומוסתרת יותר מהעולם. כאן מדובר על אישה שנעה בין אהבת החיים לבין קושי עם נשיותה והעולם. בשלב ראשון חשוב להציף דברים (סודות) ולהפוך אותם גלויים ואז שוב לטפל ברגשות. גם בהשמנה וגם באנורקסיה יש אלמנטים של הסתרה שחשוב להציפם החוצה, אך אלו בעיות נראות לעין ולכן נשים אלו חשופות יותר לעולם החיצון, להערותיו וכד’. החוסן הדרוש להן נוגע יותר להתמודדות שלהן עם הסובבים. בולימיה יש צורך ראשון לחשוף את הבעיה לסביבה. נשים אלו חיות מתחת לרדאר החברתי ופעמים רבות עוברות כחיות חברתיות. הבידוד שלהן בעולם הוא בלתי נסבל ולא מאפשר חיים עם משמעות ולכן זה קריטי יותר.

במקביל לעבודה הרגשית, נבצע שינויים מזעריים בתנועה (לחיזוק והגשת הגוף) ובהרגלי תזונה, יותר מאשר בסוגי המזון. ובהמשך נעבוד על יחסים בינאישיים והעצמה.
בעבודה על שינוי משקל  את עובדת עמוק פנימה כדי למלא את חייך שמחה,  מתיקות ומשמעות.

Responses