שינוי בהורות

הורות משקפת יותר מהכל את מי שאנחנו בפנימיות שלנו. הילד שנולד לנו הוא גורו מדהים (ואם יש לך כמה ילדים, כל אחד מביא לך את השיעור שלו). ענקית מאמינה שהחיים צריכים להיות הנאה רצופה, צמיחה והתפתחות והרבה צחוק והומור. עם זאת, החיים בכלל והורות בפרט מציבים בפנינו משימות של אחריות על אחרים, גבולות, סדר משמעת ועוד וגם חושפים אותנו לאירועים קשים פיזיים או רגשיים.

מי לא מכירה את הכאב החד שמפלח את הגוף כשהילד שלה חוו דחייה? מי לא מכירה לילות ללא שינה כשהילד חולה? מי לא נאבקה בזמן זה או אחר עם ילדה על לסדר את החדר, להתקלח, להכין שיעורים או להתלבש בזמן כי נוסעים ל…? מי לא בקשה שהאדמה תבלע אותה כשהילד המקסים שלה פרץ בבכי קולני, עם או בלי לזרוק את עצמו על הרצפה רק כדי שתקנה לו את הממתק או הצעצוע?  וכמה פעמים קנית רק כדי שישתוק?

 ענקית מאמינה שהורות יש בה המון הנאה וגם הזדמנות מדהימה לצמיחה אישית יחד עם הילד/ים שלך. שינוי של ההורות שלך היא דרך נפלאה לעבוד על הילדה הפנימית שבתוכך.

את תלמדי לאחר מה באמת מכעיס אותך, עד שתשחררי את הסיבות לכעוס. את תלמדי להשתמש בהומור וגם ביצירתיות כדי להוביל את הילד שלך אל מה שטוב ונכון לו, וגם תלמדי לשחרר את הילד שלך להיות מי שהוא… כן. הוא לא את! יש לו אופי, צרכים ורצון משל עצמו והגשמתם תראה כל כך אחרת ממה שאת חולמת.

מה שמניע הורים רבים זה הרצון להגשים משאלות לב שהם לא הגשימו בחייהם – הילד שלך הוא לא הדרך לעשות זאת.

חליל ג’יברן ג’יברן כתב: “ילדנו אינם ילדינו” ביום בו תשחררי את הצורך לראות בילדך הגשמה של הפנטזיות שלך, תגלי ישות מדהימה ואחרת ותוכלי לשחרר אותו לעשות גם טעויות, לקבל החלטות שונות מאלו שאת היית מקבלת וכדומה. זה מאפשר הורות חופשית ונאורה עם המון צחוק והמון הנאה ותקשורת בשלבים בהם רוב ההורים מאבדים את ילדיהם.

תהליך שינוי בהורות הוא מסע שבו את פוגשת את עצמך,  מכירה באמת את הילד/ה שלך, מרפאה את הילדה הפנימית, זה משפיע על כל מערכות היחסים שלך ומביא אותך לצמוח להיות כל מה ומי שאת!

Responses