חוק הקרמה

העולם שלנו כולו מורכב מתדרים. העולם הפיזי רוטט בתדרים גסים, העולם הרגשי רוטט בתדרים עדינים יותר והעולם הרוחני רוטט בתדרים עדינים עוד יותר. רגשות כמו כעס, זעם, פחד רוטטים בתדרים שקרובים יותר לפיזי, רגשות כמו שמחה רוטטים בתדר עדין יותר ורגשות כמו הכרת תודה, סליחה וחמלה רוטטים בתדרים שממש נוגעים באלו הרוחניים.

חוק הקרמה פועל בסיוע חוק המשיכה. האנרגיה בה את רוטטת מושכת אליך את אותה האנרגיה. האנרגיה שאת משחררת לעולם מושכת אליך את אותו סוג של אנרגיה. כך, אם את מסתובבת בעולם כועסת, את מושכת אליך כעס של אחרים והתנהגות שמעוררת עוד יותר את כעסך. כשאת מרירה, את מושכת אליך מרירות, אירועים שמעוררים מרירות ואנשים מרירים. למחשבה שלך יש רטט והוא מושך אליך את הרטט שמגשים אותה. האנרגיה שרוטטת בתוכך מכתיבה את הרטט שאת רואה בעולם, את הצבע של המציאות שלך.

  זה לא מקרי שילדים שעברו התעללות הופכים בבגרותם לקורבנות או למתעללים, זה לא מקרי שילדים של משפחות נתמכות סעד גדלים להיות נתמכי סעד בעצמם. גם המשפט: כסף מושך כסף אינו מקרי, ובתנ”ך כתוב: אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי – יָבֹא לִי (איוב ג כה) מה שפחדתי – קרה לי. שוב, הפחד שאת משדרת לעולם יוצר במציאות של חייך בדיוק את אותו דבר שנתקע במחשבה שלך.  בעולם הפיזי, אם את מפחדת מכלבים,  הם יהיו יותר תוקפניים כלפייך.  הם מריחים את הפחד.

חוק הקרמה עובד לפעמים מידית. לכי ברחוב ללא חיוך, והתבונני באנשים ההולכים מולך. האם הם מחייכים אליך? מחייכים בכלל? כמה מתוכם? עכשיו המשיכי ללכת ברחוב וחייכי לאנשים. מה קורה?  תגלי שהרבה יותר אנשים מחייכים אליך. תארי לעצמך איך ייראה היום שלך אם תתחילי אותו עם חיוך לעצמך בבוקר, חיוך ממשי שבא מבפנים. תמשיכי עם חיוך בכביש ובדרך, תמשיכי עם לחייך אל קולגות ולקוחות וסיימי את היום עם חיוך לבני ביתך כשאת חוזרת הביתה. בשעות הערב חייכי למי שנמצאים איתך או לעצמך, והירדמי עם חיוך. איך לדעתך ייראו חייך? מה יקרה לפופולריות שלך? כמה הצלחה תחווי?  האם את רואה מקום לכעסים ביום כזה?

Responses