בתוכך

כשאת במצוקה, יש לך דפוסים קבועים לנחמה: אוכל, סיגריה, אלכוהול, קניות, סקס, ספורט, שינה, מריטת שיער, כסיסת ציפורניים ועוד דפוסים בעייתיים יותר או פחות. דפוסים אלו יוצרים נחמה מיידית ולפעמים הם בדיוק מה שאת צריכה.
כמובן שרצוי להפריד בין הדפוסים שמזיקים פחות, ואפילו טובים לבריאותך, לבין אלו שאת רוצה להימנע מהם לחלוטין כי הם מזיקים לך.
זה פתרון נהדר להיעזר בתמיכה של גורמים מבחוץ, אבל לפעמים הם לא זמינים, לפעמים הם נותנים מענה חלקי או שאת לא מרגישה בטוח לשחרר את הכל.

לפעמים את מרגישה צורך לדבר עם מישהו, אבל זה לא אפשרי. זה אמצע הלילה, ניסיון אחד – אין תשובה,  ניסיון אחר – את שיחה ממתינה, חברה עונה אבל לא יכולה לדבר עכשיו, אחרת – הילדים שלה צועקים ברקע. כשאת מנסה אנשים בזה אחר זה והם לא זמינים לך – לא חשוב למה…  את מוצפת בדידות או חוסר אונים או מרגישה מוצפת ללא מוצא.
במצבים כאלה, התמיכה צריכה לבוא מבפנים.
מה זה אומר?
ברגיל – את נשארת עם התחושות והמחשבות ומחכה שהם יעברו,  או שיגיע הבוקר או ממשיכה לחפש.
בענקית – יש לך הרבה סוגים של פתרונות:  את תמיד מוזמנת לכתוב בפורומים ובקבוצות הרלוונטיות, את יכולה להיעזר בתרגיל, בשיחה או במדיטציה. האתר מלא תכנים שמלמדים איך להתמודד עם… ואיך לשנות מצב רוח ומחשבות מטרידות – דרכים שמובילות אותך להרגשה שלמה ומוגשמת יותר. כשאת נעזרת באתר –  את פונה פנימה ולוקחת אחריות על יצירת השינוי.  זה דורש כוח ואומץ ונחישות לנוע קדימה.
לפעמים זה מה שאת צריכה: להניע את עצמך, לתמוך בעצמך, לאהוב את עצמך ולהיות שם בשבילך.

כמובן, שכשאת פונה לאתר וכותבת בו, את יכולה לגלות שאני או חברות אחרות זמינות באתר ואת יכולה למצוא את עצמך עוברת מהר מאוד מתמיכה עצמית לתמיכה מבחוץ. התמיכה הזאת מגיעה כי סמכת על עצמך ונעת קדימה, במקום לשקוע באחד מאותם דפוסים אחרים.

Responses