9. איך ללמוד מהתכנים?

בחרת תחום. בכל תחום תמצאי מגוון של תכנים.
חלק מהתכנים קלילים ונחמדים ומביאים תובנות בצורה של סיפור או משל – תיהני מהם!
חלק מהתכנים הם תרגילים מסוגים שונים: דמיון מודרך, תרגילי מודעות, תרגילי תנועה, תרגילי נשימה, בניית הרגלים חדשים, תרגילי תקשורת ועוד.

את משמעות התכנים תביני דרך התגובה הרגשית שלך אליהם. יהיו תכנים שתגידי: ‘נו, אז מה? את זה אני יודעת!’ – אלו פחות מעניינים. תתרגלי אותם, הם יהיו לך קלים ויתנו תחושה של הצלחה – גם זה חשוב.
המשיכי הלאה!

יהיו תכנים שיגעו בך במקום שמזמן משווע לגילוי ולנגיעה. נגיעה שיכולה לעורר בכי שכבר מזמן מחפש מוצא. קחי אותם, תתרגלי אותם – אלו השינויים שקל לעשותם, כי את כבר בשלה להם. חיכית להם.

התכנים הכי חשובים הם אלו שיעוררו בך התנגדויות. אלו שיעוררו בך שעט נפש! התכנים שיגרמו לך לתהות מה את עושה כאן, למה את מקשיבה לאישה המשוגעת הזאת. תכנים שיגרמו לך לרצות להתרחק מענקית, לרצות לסגור את החשבון ולהתנתק מהאתר.

“כאן קבור הכלב!”
אלו התכנים שייקחו אותך לשינויים הכי משמעותיים.
התגובה החריפה שלך לתכנים אלו היא היחידה שמשמעותית.  הישארי והתמודדי, העלי את ההתנגדויות. יתכן שמה שנאמר מעורר כאב בלתי נסבל, יתכן שמה שנאמר עומד בסתירה גמורה לכל מה שאת מאמינה בו – אז מה? אם לא הייתה לך שם בעיה, לא היית מגיבה חריף כל כך.  יש הרבה אנשים שחיים וחושבים אחרת ממך ואת פחות סוערת מהעניין.

אז עצרי!
שם את צריכה להתמקד,
אל תאמיני למילה שאני אומרת או כותבת, אל תפסלי שומדבר שאני אומרת או כותבת.  קודם תעשי. גם ובמיוחד אם יש לך התנגדויות,  תני לזה זמן. תחקרי את זה. תוך כדי עשייה, התבונני ברגשות, בזיכרונות שעולים,
הקשיבי לאסוציאציות, להרהורים פנימיים, התבונני בחלומות ובאנשים מן העבר שצפים פתאום בתודעתך.
יש תרגילים שאני נוקבת בזמן שבסופו אם תעצרי ותבחני את הדברים תראי שינוי (אלו שנותנים תוצאות מאוד מהירות של ימים או שבועות ספורים).
לרוב, התהליכים ארוכים יותר. לכן תיעדת את נקודת ההתחלה, לכן אני ממליצה לחזור על שאלונים אחרי חצי שנה או יותר של  למידה ועבודה.
כשאת מתחילה תהליך רגשי או רוחני, תעשי כל מה שמתבקש לאורך חצי שנה לפחות.  בהתמדה, בנחישות  ובפתיחות ללמידה. לאחר תקופה של חצי שנה או יותר, עיצרי ותבדקי מהם השינויים שחלו, איך התפתחת? האם סיימת את התהליך או שיש מקום להמשיך להתמקד באותו נושא? אם את בוחרת להמשיך, מקדי את עצמך שנית,  דייקי את  היעד שלך (הדיוק נעשה דרך ווידאו התחלה שתמיד זמין לך).

במהלך התהליך, אם עולות התנגדויות, לצד העשייה, חשוב שתהיי נקייה בפנים. לכן, כתבי בתחתית המאמר או הווידאו.  פרטי את ההסתייגויות שלך, שאלי שאלות (נוקבות הן הכי טובות), הניחי את הנימוסים בצד. התקיפי! הילחמי על דעותייך ומחשבותייך, היי בוטה! (אם כי בלי להעליב, או לקרוא בשמות וכדומה – אף אחת לא נגדך,  במיוחד לא אני).  אז יחד עם נחישות, שימרי על פתיחות לבדוק את הדברים. עזרי לי לאפשר לך לרדת לעובי הקורה.

העלי את הנושא בפורום הרלוונטי – צרי דיון נוקב.
את יכולה לומר הכל מלבד לקרוא לאחרים בשמות או לפגוע בגולשות אחרות.
שפכי הכל: את הרגשות, את סיפור חייך, את המחשבות שמתעוררות בך לנוכח מה שקראת / שמעת. תתעדי את הכל גם באיזור האישי שלך,  כדי שתוכלי לחזור ולהתבונן בזה אחר כך, ובמיוחד תתעדי את מה שאת מתקשה כרגע לספר בפומבי (עם הגדרה שרק את יכולה לראות).

והכי חשוב: 

השתמשי בפורומים הרגשיים.
קטרי כשאת רוצה לשחרר קיטור (פורום קיטורים) אחרי כל חוויה קשה או שיתוף של אומללות, כנסי לפורום “משהו טוב” ומצאי משהו חיובי בחייך, אפילו קטנטן.
שחררי את הפחדים הכי כמוסים בפורום “לפעמים אני פוחדת”,
בקשי עזרה כשאת מוכנה לשמוע מאחרים – לטוב ולרע – פורום “אני מבקשת עזרה”.
חשוב שתבחרי את הפורום הנכון על מנת שתקבלי עזרה רק כשאת מוכנה לה.

את עוד כאן?
כנסי וחקרי את התחום שבחרת, הצטרפי לפורום הרלוונטי כדי לפגוש נשים שבחרו באותו המסלול. דברי איתן.
חלקן יעזרו לך, חלקן יזדקקו לעזרתך – כל הדרכים נכונות! היי סבלנית וסובלנית, היי גמישה.  את עושה את המסע בחברותא.
ובכל זאת, זהו המסע הפרטי שלך, ואף אחת לא תעבור אותו כמוך. את אחת ויחידה – המסע שלך הוא ייחודי.

Responses