1. חדשה בעיר זרה

האתר מורכב –  בואי נכיר אותו, בואי נראה איך הוא עונה על מה שאת כרגע לא מוצאת בחייך.  נעבור את המקומות השונים,  תבצעי פעולה ראשונה בכל אחד מהם, ואז תבחרי איפה את כן רוצה להסתובב ואיפה לא.

הדימויים במאמר זה יסייעו לתהליך ההסתגלות לעבודה באתר. יחברו אותך למשהו מוכר,  אולי יעזרו לך להבין את תהליך ההיכרות איתו, ויחסכו את התחושה ש “את לא מספיקה”  או “לא מסתדרת”.
הגישה הכללית היא שכל מה שאת עושה,  נכון!  נכון לך!  עכשיו!

הכניסה לאתר,  כמוה כמעבר לעיר חדשה. את לומדת את העיר תוך כדי טיול בה.
כשאת לא רשומה – את מעין תיירת שעוברת דרך העיר ויש לך כמה שעות לראות את העיר.
כשאת רשומה ללא תשלום, את מעין תיירת בעיר –  את מתאכסנת במלון  (פרופיל אישי),  איזור אישי (דומה לפייסבוק), ומקבלת גישה לחלק מהאתר ולפורומים: שיחות עם נאוה, מסלול התחלה ו- נעים להכיר.
עשית מנוי לאתר? – כך זה נראה מעבר דירה לעיר חדשה.

את לומדת את העיר לאורך זמן,  מכירה בה את האנשים החשובים,  מכירה את פינות החמד,  לומדת את דרכי הקיצור ועוד.  כשאת  חיה בעיר, כשאת משתמשת בשירותיה, את מפיקה מהחיים בה את כל מה שאת צריכה.  
בכרמיאל יש כביש עוקף שחוסך המון זמן כשאת צריכה להגיע לאיזור התעשייה (מדלג על כל הרמזורים והצפיפות של מרכז העיר).  גרתי באיזור כרמיאל כמה שנים לפני ש”גיליתי אותו”  מאותו רגע השתמשתי בו המון! לא היה טעם להצטער שלא הכרתי אותו קודם – ככה זה כשגרים בעיר תקופה.

חדשה באתר?  כשאת מתחילה את התהליך באתר, את מתחילה מסע לחיים חדשים.
את מתחילה ביצירת בית = את מקבלת פרופיל אישי,  אזור אישי (דומה לפייסבוק) וגישה לכל האתר.  ראית את הדף הזה כשהתחברת אחרי הרשמה.  לאט לאט תלמדי להשתמש בו.

לאחר כל שלב במסלול הזה,  אמין אותך לעשות משימה קטנה באתר.  כך את תכירי את האתר,  אותי ואת החברות האחרות שצועדות במסע לצידך.  אני ממליצה בחום לבצע את המשמות.  זה יקל עליך בהמשך.

בשלבים הראשונים של האתר, ייתכן שתגלי שאת התושבת הראשונה בשכונה, או התושבת הראשונה בבניין…
יש לזה,  כמו לכל דבר בחיים –  יתרונות וחסרונות. את,  כתושבת בעיר חדשה,  עשי כל מה שדרוש לך כדי להרגיש נוח.  תבדקי מה יש ומה אין בעיר שלך  ותבקשי את מה שחסר.  תגדירי את הצרכים שלך.

כך תהיי בעלת השפעה בעיר החדשה שלך.  כשאת מצטרפת אחרי רבות לפנייך,  הן כבר יצרו בעיר הרבה דברים…
תושבות נוספות תצטרפנה אליך במהרה.  מצד אחד – את, כתושבת וותיקה יותר, תוכלי לעזור להן להתמצא.  מצד שני,  הן יביאו לך עוד עניין,  ועוד חברה,  יעשירו את השירותים הניתנים בעיר מעצם היותן, כי הן יגדילו את הביקוש לשירותים שונים, כי יש להן צרכים משלהן,  וכי הן, כמוך, מבקשות את המענה להם.

לאט לאט,  את מכירה את השכונה, עוברת לשכונות אחרות,  אם כטיול של אחה”צ  ואם כי את מחפשת שירות מסוים שנמצא בהן.  כשאת רוצה משהו שחסר,  תמיד תמיד תגיעי לפורום שיחות עם נאוה  ותשאלי אותי.  אני אכוון אותך,  או לחילופין,  אייצר עבורך את מה שדרוש.  עם הזמן,  גם יתווספו פורומים ייעודיים נוספים,  אבל בעיקר,  את תדעי מה למצוא היכן,  כולל לשאול אותי שאלות בנושא מסוים במקום מדויק יותר.  פורום שיחות עם נאוה זמין לך תמיד כשאת לא יודעת היכן לשאול אותי.

אחת הדרכים להכיר את ראש העיר (אני) ואת התושבות האחרות כאן,  היא להצטרף לשידורים החיים.  הם סוג של “פרלמנט העיר”  וגם סוג של חוגים והרצאות להעשרה,  וגם לקבלת תשובות.  אלו יהיו בענקית TV (מופיע בקבוצות ובתפריט העליון) –  תנועה, מסרים בקלפים, שיחות בנושאים ספציפיים,  מפגשי שאלות ותשובות ועוד –  הכל לפי הצורך.  ברוב המפגשים את יכולה פשוט לשאול אותי (כשאנחנו בשידור חי).  השידורים הללו יהיו זמינים לך אח”כ,  לשימוש ככל שאת צריכה.

ופרטיות?  אנחנו עובדות בקבוצה.  השיחות האישיות,  העמוקות חשופות רק למי שמנויות ונמצאות בתהליך.  הן יכולות להפיק תועלת מהתהליך שלך,  את יכולה להפיק תועלת מהתהליך שלהן,  וגם משאלות או מהניסיון שלהן,  אם הן תבחרנה לקחת חלק בסשן שלך.  יש מצבים שאבקש שלא תהיה מעורבות,  רק האזנה.  כשזה חשוב לך,  את יכולה לבקש.

מה שאת צריכה זו סבלנות,  לתת לתהליך לקרות. 
אם את במצוקה נקודתית,  לפעמים שיחה אישית איתי –  זה מה שאת צריכה. 
אם את בעניין שינוי עמוק ומהותי בחייך, תני לעצמך זמן ללמוד את האתר,  ללמוד את המדיה, וללמוד איך לעבוד איתי, עם עצמך ועם הקהילה. ברגע שזה יתחיל לזרום –  זה יזרום מהר!

אם את כאן נקודתית למשהו קצר מועד – בואי לפורומים,  ולשידורים החיים כדי לקבל את העזרה מבלי להתעמק מדי בלהכיר את העיר (כמו תיירת שבאה לתקופה).

כשאת ותיקה בעיר,  את מוצאת הכל בקלות, כשאת צריכה משהו חדש –  את תמיד יודעת איפה לחפש אותו. הכל קל, זורם, מוכר וכל כך מובן מאליו שאת לא ממש זוכרת כמה היית אבודה בעיר בפעם הראשונה.

עכשיו כנסי למשימה הראשונה ובצעי אותה 🙂  מחכה לראותך.

Responses