נקודת ההתחלה שלי – תמונת מצב, אוקטובר 2013

נקודת ההתחלה שלי מאוד מורכבת: היא גם בריאותית וגם תפקודית וקיים קושי אובייקטיבי לבצע את הדרוש.
הסימפטום הכי בולט אני שוקלת מעל 195 ק”ג,  עדיין זזה, גמישה וניידת יותר מאחרים עם   BMI>64
בגיל 15 הייתיBMI=20 –   חזה, חתיכה, גוף גיטרה – דוגמנית של ממשהרגשתי שמנה וכל הזמן רציתי להפחית ממשקליהמשקל החל לעלות לאורך גיל העשרה, כשהחלה התעניינות של גברים בגופי (הייתי ילדה תמימה עם גוף בוגר ועם חכמה של זקנה חכמה(. הייתי שמנה חתיכה ולבשתי ביקיני גם במשקל 100 ק”ג. הייתי גמישה, הלכתי המון, רקדתי –הרגשתי את הרזה שבפנים.
אחרי הלידה נותרתי עם בטן, לא הצלחתי לנוח כבעבר, נדרשתי לתפקד גם כשרציתי לנוח, היה לי דיכאון אחרי לידה שלא אובחן כי הילד היה מטופל מעל ומעבר (הנקה מלאה עד 9 חודשים וחלקית עד גיל 4 וחצי שנים).
המשקל עלה בצורה מטאורית והתיישב בבטן התחתונה (השמנה של אדרנל) והתפרצה פיברומיאלגיה.

סימפטומים בולטים אחרים:

CFS  ו- פיברומיאלגיהתשישות כרונית ליוותה אותי שנים רבות. לאחר הלידה היא הפכה לפיברומיאלגיה קשהתשישות מלווה בכאבים מפושטים, הפרעות עיכול, דיכאונות וחרדות שנלווים לתסמונת ועוד.
היפוגליקמיה – נפילות סוכר שמחמירות את התשישות, התשוקה למתוק ומחמיר סימפטומים נוספים.
שינה:שינה לא מסודרת, שינה קצרה והתעוררויות לאורך השינה. צפור לילה’ מטבעי, תמיד הייתי, גם כילדה. מאז ומעולם ישנתי מעט והיו לי הרבה לילות לבנים. הפרעת שינה: דום נשימה בשינה – ישינה עם CPAP.
בעיות שלד: דורבנים בכפות רגליים, כרגע אחד דלקתי וכואב. פגיעה בשורש התחתון בעמוד השדרה C5-S1: חולשה של פלג גוף תחתון (קושי בעמידה ובהליכה), פגיעה בסוגר התחתון של שלפוחית השתן = בעיות בבריחת שתן. כאבי ברכיים – בעיקר פגיעה בברך ימין לאחר תאונה שעברתי לפני שנתיים (החלקה על רצפה רטובה).
בצקת ברגליים: נטייה לצבור נוזלים, במיוחד במשקלים גבוליים גבוהים.
בעיות עיכול – לאורך החיים היו לי בעיות עיכול קשות: בעיות שיניים, צרבת, רפלוקס, גאזים, עצירות, טחורים, פיסטולה, פיסורה.  בטח פספסתי משהו. יחסית לכל אורך תקופת חיי – מערכת העיכול מתפקדת נפלא! ובכל זאת, היא מאוד מושפעת ממה שעובר עלי ומהמזון שאני אוכלת. לאורך בניית ענקית הייתה פגיעה גדולה בשיניים –לא טיפלתי כי יש לי חרדת רופא שיניים והרגשתי שזה “גדול עלי” כרגע.
כושר מאוד ירוד – מתעייפת מהליכה קצרה, אסטמה במאמץ. לב תקין.
עור – יבש מאוד ומגרד, סרטן BCC במצח – 2 נגעים, אחד גדולעד גיל 25 חשיפה מטורפת לשמש – הרבה שעות, ללא מסנני קרינה (לא היה מקובל אז).
STRESS – התעללות מינית בגיל 5, בילדות תמיד נדרשתי לעמוד בציפיות של כולם, תמיד לוותר, תמיד ‘להיות מושלמת. אף אחד לא סלח לי כשבחרתי לדאוג לעצמי לרגע, תמיד הייתי “לא מספיקה” הצרכים שלי תמיד היו צריכים להיות בעדיפות ז’. קושי למצוא את עצמי בעולם, אימא לבד, חיה ללא זוגיות ועם קשיים כלכליים גדולים לאורך שנים. נטייה לקחת אחריות על כל העולם ואחותו, נטייה לעשות הכל לבד.
סגנון חיים – רוצה לבלוע את העולם, סקרנית, נלהבת, צוחקת, מתחדשת כל הזמןאישה מורכבת חיה עמוק, חווה הכל בעוצמה ובאינטנסיביות רגשית ורוחנית, פורצת גבולות, אוהבת לרקוד, לשיר, ללכת, לאכול, לשחק, פאזלים (גם תמונות וגם של החיים).

Responses