חוזרת לכתוב

הרבה זמן לא כתבתי, מסיבות רבות.
עם התחלת הפעילות באתר, נראה לי שחשוב לתעד כאן את התהליך וההרהורים.
מן הסתם, מתבקש לפני כן לסכם את התקופה שעברה.
אפריל 2010 סימן את התחלת התהליך, עם פוסט ראשון שבו רמז לבאות. לא היה לי צל של מושג על מה מדובר. כרגיל, גם לא ידעתי כלום על הדרך.

ככה אני… רמז, ואז בא איזה אופק, עם צעד ראשון והמון התלהבות.
היקום דואג להסתיר ממני את הדרך. הקושי, הכאב, המחירים – אלו הרבה פעמים עוצרים אותנו מלהתקדם.
גם עם ענקית,
אתן כל הזמן מבקשות לדעת מה ואיך – זה לא חשוב! את רוצה את התוצאה? צאי לדרך!
זה פשוט. כשהתוצאה חשובה מספיק, כדאי לצאת לדרך. בכל שלב את יכולה לבחור לשחרר ולוותר.
לאורך 12 שנים, עמדתי לא פעם בצומת של להמשיך או לעצור את בניית המיזם הזה.
עמדתי לא פעם בשער ההתחלה הזה שבו אני עומדת עכשיו, נכנסתי בפתח בהתלהבות, ונותרתי לבד.
כל פעם מחדש עלתה השאלה: אולי זה לא רעיון טוב? אולי טעיתי וזה לא נחוץ? אולי אני צריכה לשחרר את הרעיון כדי שאיש עסקים אחר יממש אותו בדרכו?
כל פעם מחדש התקבלה התשובה: פחד ממשהו חדש, אי הבנה מה זה ומה התועלות וכדומה. הבעיה בתקשורת, בדרך, לא ברעיון.
עמדתי לא פעם בנקודות משבר כלכליות, אישיות, בריאותיות שביקשו ממני להתכנס אל תוך עצמי ולשחרר. אז צללתי לשם לאיזה זמן, ויום אחד קמתי והתחלתי מההתחלה.
זהו האתר העשירי. שנים של עבודה. התחלתי. העברתי לאיש מקצוע (יחד עם 10,000 ש”ח) הייתי צריכה לקבלו עובד תוך חודש וחצי. קיבלתי אותו לא מתפקד אחרי חצי שנה. שנה וחצי ניסיתי להשלים ולתקן!
ואז גילחתי הכל. כמו שיפוץ של בית, בו אנחנו שוברים את כל הקירות, מרימים את המרצפות ופורשים מחדש את צנרת המים והחשמל – הרהיטים (התכנים) בפנים. להרוס היה קל. לנקות את הפסולת לקח הרבה יותר זמן. ואז… בהדרגה, בניתי פינה פינה. אני עדיין בונה, מרחיבה ומשפרת.
חלק השיפוצים של האתר הזה, העשירי, נעצר כמה פעמים בגין הפגנות, מעבר דירה והחיים. 2 נשים ליוו אותי בתהליך. הראשונה על הבניה, שנייה על עיצוב הפנים. כל הכניסה לאתר שינתה פניה כמה פעמים, ויש מצב שגם זה לא סופי. מקשיבה, משנה, מוסיפה, מורידה – עד שאדע שכל מי שנכנסת לכאן יודעת מה האתר עושה, וקל לה לבדוק ולהחליט אם מתאים לה או לא. ולמי מחברותיה, הוא ממש תפור.

ברמה האישית, עברתי שנים מאוד קשות, תהליכים שחישלו אותי, תהליכים שלימדו אותי, הרחיבו את הידע והעמיקו אותו. מצד אחד – מי ידע שאפשר עוד כל כך הרבה? מצד שני – ככל שאני יודעת יותר, אני מבינה כמה אני לא יודעת. אז הגעתי לשיאי משקל לפני 10 שנים, ביליתי חודשים במיטה, אבי נפרד מהעולם בשנה וחצי איחור (נותר סיעודי ומאושפז), עברתי ניתוח שיניים מורכב, שינוי תזונה לקטוגנית, תאונת דרכים, הפסקת התזונה, חזרה לתזונה (פעמיים, שלישית בדרך), 9.5 חודשי הפגנה מול קללות ואלימות, מלחמה ישירה וממשוכת מול משטרת באר שבע (מתפקדת צולע מאוד), עברתי 4 דירות, ב- 4 יישובים שונים! מצפון (כרמיאל) לדרום (מיתר ובאר שבע) ונחתתי באמצע (אור עקיבא). הדירה לא סופית, מכאן אעבור כנראה מהר יחסית. נראה….

תמיד מצחיק אותי כשאנשים חושבים שהחיים שלי קלים. אם שרדתי את מה שעברתי, כל אחת יכולה! ואני הכי מתאימה להראות לכל אחת את הדרך שלה למקום הזה, הנפלא! של לאהוב את עצמה ואת חייה.
שינויים ותיקונים אחרונים באתר. עוד כמה הגדרות והוספות.
הרבה דברים יקרו לאחר העלייה לאוויר (למשל, רוב שאלוני האבחון אותם התחלתי סוף סוף לבנות באתר – 10 שנים כמעט מאז שביליתי שבועות וחודשים בכתיבתם והכנסתם לאתר מס. 3.) אחת הפעילויות הראשונות שתהיינה באתר, שתאפיין את תקופתו הראשונה, אלו השידורים החיים.
שידורים חיים אינטנסיביים בעזרתם הראשונות באתר ואני נלמד לעבוד בפלטפורמה שבניתי. כן. יש לי מושג מה צריך להיות, אבל הכל בראש, והחיים? זה מה שקורה בזמן שאנחנו מתכננות. אז יחד נבנה את החיים באתר. אני אמונה כל התכנים, ואת על ההרפתקה. ככל שתצללי עמוק יותר בתוכך, כך האתר יתרחב יותר. בנקודה מסוימת, רוב התשובות יהיו בתוך האתר, והשידורים החיים ימוקדו אחרת.
כמו לכל דבר, יש יתרונות ויש חסרונות בכל שלב בו תבחרי להיכנס לאתר. בתחילה, התכנים מוגבלים ואני בשידורים חיים בכמויות. בהמשך, יותר תכנים, ואני בעיקר בפורומים ובתגובות לתכנים, והשידורים החיים יצומצמו לשידור השבועי, לקבוצות וכדומה. למשל: שיעורי תנועה בשידור חי יצומצמו כי כבר יהיו הרבה שיעורים מוקלטים.
ככל שתגדל הקהילה, נעבור לשלב הבא ונוסיף מטפלים נוספים. וגם שם. יש רעיון, כוונה, אפשרויות מבנה, המון מחשבה. דברים יצטרכו להיבדק במבחן המציאות.

התפילה שלי היא שענקית תצליח מעל ומעבר למצופה, תהיה מוכרת בכל מקום, ותתחיל להשפיע על הפחתת התעללות בנשים בכלל, ורצח נשים בפרט.
כפיברואית מאוד עמוסה, אני משתדלת להימנע מהבטחות. אבל…. בלי נדר! אכתוב כאן מדי פעם על ההתקמות
כרגע – המתכנת יעבוד על האתר ביום ראשון (היום חמישי), בסופ”ש אתמודד עם מערכת האחסון של אמזון כדי למצוא בית לשידורים החוזרים, לסרטוני הווידאו ולהקלטות אודיו.
מתישהו אני רוצה להוסיף קובץ אודיו עם הקלטת הקראה של כל מאמר באתר – לנוחיות מי שמתקשה בקריאה בגלל ראייה, שפה ועוד.

שמחה שאת כאן 🙂

Responses