חדשה בעיר זרה

חדשה בעיר זרה

הכניסה לאתר,  כמוה כמעבר לעיר חדשה. את לומדת את העיר תוך כדי טיול בה.
כשאת לא רשומה – את מעין תיירת שעוברת דרך העיר ויש לך כמה שעות לראות את העיר.
כשאת רשומה ללא תשלום, את מעין תיירת בעיר –  את מתאכסנת במלון  (פרופיל אישי),  איזור אישי (דומה לפייסבוק), ומקבלת גישה לחלק מהאתר ולפורומים: שיחות עם נאוה  ו- נעים להכיר.
עשית מנוי לאתר? – כך זה נראה מעבר דירה לעיר חדשה.

את לומדת את העיר לאורך זמן,  מכירה בה את האנשים החשובים,  מכירה את פינות החמד,  לומדת את דרכי הקיצור ועוד.  כשאת  חיה בעיר, כשאת משתמשת בשירותיה, את מפיקה מהחיים בה את כל מה שאת צריכה.  כשאת  חיה בעיר, כשאת משתמשת בשירותיה, את מפיקה מהחיים בה את כל מה שאת צריכה.

חדשה באתר?  כשאת מתחילה את התהליך באתר, את מתחילה מסע לחיים חדשים.
את מתחילה ביצירת בית = את מקבלת פרופיל אישי,  איזור אישי (דומה לפייסבוק) וגישה לכל האתר.

השלב הראשון אחרי שהתמקמת זה לבחור נקודת התחלה.

ווידאו התחלה ממקד אותך בעצמך. הוא עוזר לך לקבוע את נקודת ההתחלה שלך למסע שלך.

בשלב השני,  את מכירה את השכנות. את נכנסת לפורום נעים להכיר,  ומציגה את עצמך. את נכנסת לפורום  בחירת מיקוד  ומספרת על המיקוד הראשוני שלך
את מטיילת בפורומים לבדוק מי כבר כאן,  ומדברת איתי ב שיחות עם נאוה  (אני ראש העיר.  כדאי לדבר איתי 🙂 )

בשלבים הראשונים של האתר, ייתכן שתגלי שאת התושבת הראשונה בשכונה, או התושבת הראשונה בבניין…

a young chinese tourist holding a map

יש לזה,  כמו לכל דבר בחיים –  יתרונות וחסרונות. את,  כתושבת בעיר חדשה,  עשי כל מה שדרוש לך כדי להרגיש נוח.  תבדקי מה יש ומה אין בעיר שלך  ותבקשי את מה שחסר.  תגדירי את הצרכים שלך.

כך תהיי בעלת השפעה על העיר החדשה שלך.  כשאת מצטרפת אחרי רבות לפנייך,  הן כבר יצרו בעיר הרבה דברים…
תושבות נוספות תצטרפנה אליך במהרה.  מצד אחד – את, כתושבת וותיקה יותר, תוכלי לעזור להן להתמצא.  מצד שני,  הן יביאו לך עוד עניין,  ועוד חברה,  יעשירו את השירותים הניתנים בעיר מעצם היותן, כי הן יגדילו את הביקוש לשירותים שונים, כי יש להן צרכים משלהן,  וכי הן, כמוך, מבקשות את המענה להם.

לאט לאט,  את מכירה את השכונה, עוברת לשכונות אחרות,  אם כטיול של אחה"צ  ואם כי את מחפשת שירות מסוים שנמצא בהן.  כשאת רוצה משהו שחסר,  תמיד תמיד תגיעי לפורום שיחות עם נאוה  ותשאלי אותי.  אני אכוון אותך,  או לחילופין,  אייצר עבורך את מה שדרוש.

מה שאת צריכה זו סבלנות,  לתת לתהליך לקרות.  אם את במצוקה נקודתית,  לפעמים שיחה אישית איתי –  זה מה שאת צריכה.  אבל אם את בעניין שינוי עמוק ומהותי בחייך, תני לעצמך זמן ללמוד את האתר,  ללמוד את המדיה,
וללמוד איך לעבוד איתי, עם עצמך ועם הקהילה. ברגע שזה יתחיל לזרום –  זה ייזרום מהר!

כשאת ותיקה בעיר,  את מוצאת הכל בקלות, כשאת צריכה משהו חדש –  את תמיד יודעת איפה לחפש אותו. הכל קל,  זורם,  מוכר וכל כך מובן מאליו שאת לא ממש זוכרת כמה היית אבודה בעיר בפעם הראשונה.

עכשיו לכי לאחד הכלים הכי יעילים בעיר זרה, המפה.  איך מתמצאים?

 

כתיבת תגובה