רגע לפני שאת “מטפלת” בבעיית המשקל

שמעת שיש בית שעוסק בנשים וגם במשולש: אוכל-משקל-דימוי עצמי ובאת לבדוק.  מה את רוצה למצוא כאן? מה את מצפה למצוא כאן?
אני מניחה שאת רוצה לרדת במשקל )בלי קשר למשקלך)  יותר מזה, אני מניחה שכבר ניסית דבר או שניים, אולי אפילו הצלחת בעבר…  אבל את פה.
גם אם את במשקל תקין, את מרגישה שמשהו עוד לא נפתר שם. גם אם אומרים לך שאת רזה מדי, את לא מרגישה כך.

אז…

האם את באמת מחפשת הרזיה? האם לרדת במשקל היא המטרה העליונה? בואי ננסה להבין יחד מה את מחפשת כדי שתוכלי לקחת מהאתר את מה שאת צריכה.  אם תרדי במשקל, מה תרוויחי? האם יש לך מחלות או בעיות בריאותיות שהיית רוצה להקל עליהם? האם המשקל מפריע לך למצוא עבודה, או למצוא זוגיות מתאימה? את בוודאי חושבת: מהזתומרת אני ארגיש טוב יותר, יפה יותר אם ארד במשקל.

האם?

תחשבי על תקופה שבה שקלת 1,2 או 5 ק”ג פחות.  האם רצית לרדת במשקל?  עם כל עלייה את מרגישה רע יותר כי את מתוסכלת, מאוכזבת מעצמך, כועסת על עצמך ויש לך את כל רשימת הליקויים באופייך שהביאוך עד הלום…  גם אם המספרים אומרים שאת רזה מדי –  את רואה במראה משהו אחר ודורשת מעצמך עוד.  אבל אם את עם 15-20-30 ק”ג עודפים, או כמוני עם 100 ק”ג עודפים או יותר, הרגשת רע באותה מידה גם לפני 10  ו 20 או  50 ק”ג.  אם את במשקל תקין או רזה מדי, מה שאומרים לך, וכל בעיות הבריאות שיכולות להתלוות להקאות או לחוסר תזונה משאירים אותך בהרגשה לא נוחה עם גופך. אז להרגיש טוב זה גם לא בדיוק,  אלא אם יש לך סוכר גבוה או לחץ דם גבוה ואת רוצה שהם יתאזנו על ערכים תקינים יותר.  אלא אם את מאבדת שיניים, איבדת מחזור ובסכנה של לאבד את חייך.

אנחנו מדברות עכשיו על משהו אחר, אנחנו מדברות על בריאות.

כן.  אין ספק שירידה במשקל תביא שיפור במדדי הסוכר, הכולסטרול, לחץ הדם, כאבי הקרסוליים, הברכיים והגב.  אין ספק שאם תתחילי להזין את גופךתשפרי את תפקודו: מחזור חודשי, עיכול, כוח שרירים, שיניים ועוד.  אבל אם תחשבי על זה, הבעיות נמצאות שם כבר קצת זמן, ולא בדיוק פתרת אותן,  אולי הן אפילו החמירו.  אז אולי גם זה לא בדיוק המענה האמיתי, הפנימי שאת מחפשת.

רגע, מה עם לרדת במשקל? או לעלות במשקל?

תמצאי כאן מענה, הדרכות תזונתיות וגם תנועתיות, ואם תקפידיתרדי, תעלי. אבל לפחות אני שמתי לי מטרה שהשינוי יהיה פנימי ועמוק שתהיי מאושרת )מהו אושר זו סוגיה אחרת שעוד נדון בה רבות). ברור שזו מטרתך,  אבל הסטטיסטיקות מספרות אחרת, אז איך אנחנו מגיעות לתוצאות הרצויות למרותן? בואי נחזור ונדבר על מה את באמת מחפשת.  דיברנו על ירידה / עלייה במשקל, על בריאות ועל להרגיש טוב עם עצמך וגילינו שזה לא ממש עזר בעבר.

מה עוד?

כאן אני מזמינה אותך להיכנס עמוק אל תוך עצמך, אל הילדה הפנימית שבתוכך. כן, התשובה נמצאת מעבר לחיצוני.  שאלי את עצמך: למה בנית את הקיר שבנית (כמות השומן שלך מבטאת את עוביו)  סביב אותה ילדה.  או שאלי את עצמך: למה את מנסה להתאבד (את הורגת את הגוף כשאת לא מזינה אותו נכון בכל משקל).  מי פגע בה? בילדה הפנימית במופלאה שבתוכך? למה? איך? מתי?  אל תדאגי, אני לא נכנסת כאן עמוק יותר מאשר לעורר את השאלה.

באתר הפתוח תמצאי פורומים, מאמרים שינחו אותך איך להתמקד במה שדורש התייחסות ויכינו אותך לתהליך עצמו.  באתר הסגור תמצאי פורומים ותכנים שמטרתם לעזור לעצמך להבריא ולהגיע לאיזון פיזי, רגשי ורוחני.

עולמה הקסום של הילדה הפנימית, הוא נושא מורכב שמחזיק פעמים רבות הרבה כאב. החלמת הילדה הפנימית היא תהליך עמוק שאין מקום לערוך אותו על במה חשופה. אם גם את מבינה שלהחלים את הילדה המופלאה הזאת שהיא את = להזין את גופך ונפשך באהבה,  אני מזמינה אותך לצאת למסע שלך אל עצמך, המסע אל ההחלמה. להרגיש טוב בגופך זה הדבר האחרון שיקרה בתהליך.

כשזה יקרה – זה ריפוי.

ירדת / עלית את כל מה שהיית צריכה ואת מרגישה טוב בגופך? – סביר להניח שיש בך את העוצמה הפנימית הדרושה כדי לחיות חשופה בעולם.
ירדת / עלית רק חלק ואת מרגישה טוב בגופך? – את חזקה יותר משהיית.
את בריאה יותר אבל המשקל בעינו? – כבר החלמת חלק מהפצעים.
תני לעצמך את הזמן והמרחב שדרוש לך כדי להיות בטוחה בעולם, וכדי להיות בטוחה מספיק כדי להשמיע את קולך ולקחת את מקומך בו.
כשיש לך מקום, את יכולה לשחרר את הגודל הפיזי, כשאת לוקחת את מקומך בעולם, את יכולה להיות נוכחת בו.
גודל הבעיה משקף את מידת הפגיעות שלך בעולם – זר לא יבין זאת!

מילאת את השאלונים? עברת את מסלול ההתחלה?  –  השלימי את מה שאת צריכה כדי להתמקד נכון בתחום ממנו תתחילי להחלים.
למה זה חשוב?  כי החלטה נכונה בעיתוי נכון מייצרת שינוי.  וכל החלטה בעיתוי לא נכון – מגדילה ומעמיקה את הבעיה (כל בעיה).
בסופו של מסלול ההתחלה שסללתי לך,אני מקווה שכל החלטה שתיקחי תהיה שלמה ושבכל מקרה, את תרגישי טוב ושלם יותר עם עצמך.

ברוכה הבאה לענקית .

Responses