כמה הבנות על מערכות יחסים

מערכת היחסים הקבועה ביותר שלך היא עם עצמך. זוהי מערכת יחסים אישית, אינטימית מאוד שקשה לברוח ממנה, אבל זה מה שרוב האנשים עושים או מנסים לעשות, רוב הזמן.
מערכות היחסים הכי משמעותיות ומשפיעות מבחוץ, הן המערכות הראשוניות שלך.

יש כמה חוקים שנכונים לכל מערכות היחסים שאת מקיימת בחייך.
כל מערכות היחסים האחרות, בין אם הן עם אנשים קרובים, רחוקים, עם מוסדות, עם מזג האוויר, עם אלוהים ועם כל פעולה שאת בוחרת לעשות או לא לעשות, הן למעשה הרחבה של מערכת היחסים הבסיסית שלך עם עצמך, ושל מערכות היחסים הראשוניות שלך.
כל אדם בחייך משקף לך חלק מעצמך, מעין מראה. כל אירוע בחייך משקף את הדעות שלך על עצמך, על אחרים, על העולם ועל אלוהים. הם מוכיחים לך שוב ושוב את מה שאת חושבת ואת מה שאת תופסת כמציאות.
לכן, מערכות היחסים השונות הן המשקפיים דרכן תתבונני בעצמך. תבחרי את זו שהכי משמעותית עבורך, את זו שבה את הכי במצוקה. כל שינוי שאת יוצרת במערכת אחת ישפיע על כל המערכות, גם ובמיוחד על מערכת היחסים הפנימית שלך עם עצמך, עם הילדות הקטנות בתוכך ועם אותה אנרגיה אלוהית שנקראת: נשמה.

עדיפות ראשונה היא לעבוד עם מערכת יחסים ראשונית,  כי לפתור או לנקות אותה –  ישחרר המון דפוסים שמתקיימים במערכות יחסים מאוחרות יותר.
לפעמים, הכאב שנמצא במערכות היחסים הראשוניות הוא גדול מדי.  במקרה כזה,  נתחיל עם מערכת יחסים מאוחרת יותר, ונעמיק בהדרגה למצב בו ניתן יהיה להתמודד עם הכאב הראשוני.

Responses