השמנה ורזון בראי הרוחניות

לעודף משקל יש הרבה סיבות פיזיות ונפשיות אבל כיון שידוע שהקשר גוף-נפש הוא למעשה  גוף-נפש- רוח,  אני מבקשת לקחת את המרחב ולהציג את התופעה דרך משקפיים רוחניות תוך התעלמות כמעט מוחלטת מהצד הפיזיולוגי,

מהצד התזונתי והתנועתי ומהצד הרגשי נפשי. אסייג רק זאת, אנשים נבדלים בהרבה דברים.  רמת הרוחניות שלהם, היא אחת מהם. יש אנשים לא רוחניים,  שאולי לא יימצאו את עצמם כאן.

רוחניות –  אנשים שונים משתמשים במילה בהקשרים שונים ולכן אדגיש שהכוונה כאן אינה לקריאת ספרים ותרבות תיאטרון,  הכוונה כאן אינה לדת.

רוחניות במאמר זה מתייחסת לתפיסה רחבה מאוד של העולם,  לתדרים גבוהים,  לעולמות אחרים ולחיבור לאלוהים כמהות של אהבה.

כידוע,  אנחנו מורכבים מגופים שונים העשויים אנרגיה בצפיפות משתנה.

הגוף הפיזי שלנו  הוא הביטוי האנרגטי הגס ביותר,  אנרגיה בתדר נמוך.  הוא הביטוי הכי פיזי, מוחשי,  חומרי של ישותנו.

כשהנשמה נולדת לתוך העולם הפיזי,  יבטא גוף זה  גם את החיבור שלה לעולם החומר שלתוכו היא נכנסה.

בקשרי גוף-נפש,  כמו שהם מוכרים לנו בספריה של לואיז היי למשל, באים לידי ביטוי הקשרים בין הגוף הרגשי והגוף המנטלי מצד אחד לבין גוף החומר שמתנהל בעולם.

הגוף הרוחני,  האתרי שלנו,  החיבור הנשמתי שלנו,  גם הם באים לידי ביטוי בגוף הפיזי.

יש אנשים שמגיעים לעולם החומר עם חיבור רופף מאוד. הם מתקשים לתפקד באנרגיות הנמוכות.

הם עדינים מאוד, סגורים, שקטים, אנמיים,  חיוורים, קולם חלש עד כמעט לא נשמע והם נוטים לא לדבר הרבה.

הם נוטים ללבוש לבוש קליל ובהיר,  להזין עצמם פירות וירקות ושאר מזונות צמחיים עם אנרגיה עדינה,  הם מתחברים כמובן לרעיונות רוחניים ויבחרו פעמים רבות לתרגל מדיטציה,  יוגה ושאר תרגולים שרוטטים בתדרים גבוהים, חלקם ישתמשו בסמים קלים כמובן מאליו,

מבחינה אישית תהיה להם נטייה לחיות לבד  או בקומונות רוחניות,  הם יאהבו חיי פשטות תוך חיבור לטבע,  ואם יבחרו בזוגיות היא תהיה לרוב רק עם דומים להם. ברוב המקרים הם יהיו רזים. הם יתנו תחושה של “צפים” או “מרחפים”  לא ממש כאן. אלו הם טיפוסי אוויר.

מה יעזור לאנשים אלו לבנות מסת גוף צפופה יותר?

מזון מהחי

פעילות גופנית נמרצת, רצוי עם אחרים,   עדיף בצורה של משחק

עבודה פיזית:  ניקיון,  חקלאות, סיוד,  בניה.

יש אנשים רוחניים שמגיעים לעולם עם חיבור טוב, יציב, מאסיבי.

הם עוסקים בעולם בשירות, הטיפול,  בהדרכה. משקלם תקין,  הם מגשימים את עצמם בזוגיות,  בהורות ויוצרים שפע בחייהם.  חייהם לפעמים קצרים,  לפעמים ארוכים רוב חייהם בריאותם תקינה  והם מצליחים לחבר את החומר והרוח באיזון מופלא. אלו אנשי האדמה.

ויש את אלו השמנים, שהגיעו לעולם בשמחה ומתוך בחירה. הם באו לעולם החומר ומצאו את עצמם בקונפליקט.

הם אוהבים את האפשרויות שעולם החומר נותן להם, יודעים להרשות לעצמם את עינוגי עולם החומר מצד אחד ומתקשים לוותר לגמרי על חיבור נשמתם לעולמות האחרים.

הם מתגעגעים לביטחון ולזרימה,  לשלמות של עולם התדרים הגבוהים בו חיו לפני שבאו להתגשם בעולם החומר. אנשים אלו חיים בקונפליקט פנימי כל הזמן. ככל שהם רוצים יותר לחזור למקור,  כך גופם מבסס את נוכחותו הגשמית בצורה של עלייה במשקל.

אנשים אלו הם לרוב רבי עוצמה ועתירי ידע.

האנרגיה שלהם רוטטת בתדרים גבוהים מאוד בעוד גופם מאזן את הכל באמצעות מסת חומר חד משמעית שבאה לידי ביטוי בצורה של שומן,  משקל,  גודל.  מסה זו יוצרת בגופנו עודף משקל רב. אנשים אלו יהיו נותני שירות,  מנהיגים רוחניים ומטפלים.  ניתן להבחין בשני טיפוסים עיקריים:

אש –  השומן שלהם מוצק,  הם אנשים נמרצים, פעילים,  תנועתיים, דברנים, קולניים, רגשות סוערים,  בולטים מאוד בשטח, שופעים רעיונות.  נוטים לבעיות בריאותיות כגון סוכרת,  לב,  לחץ דם גבוה

מים –  ההשמנה שלהם בעלת אופי של נפיחות. הם אנשים שקטים מופנמים ועדינים, הילוכם כבד ואיטי התנהלותם בעולם איטית ונעימה והם נוטים לעשייה בשקט. אלו מהם שלא ממצים את עצמם  יהיו אנשים תלותיים.

הם נוטים לבעיות במערכת הלימפה, אנמיה, לחץ דם נמוך.

מה יעזור לאנשים אלו לרדת במשקל?

קשר עם האדמה –  מגורים בבית קרקע,  טיפוח צמחים,  טיפוח גינה בחצר.

פעילות גופנית עם אופי רוחני,  שמותאמת לאופיים:  הליכה, טאי צ’י, יוגה,  פלדנקרייז,  אומנויות לחימה,  ריקוד ועוד.

לאיזון המשקל, יש צורך לחבר את כל הגופים,  לסנכרן את האנרגיות ברבדים השונים  ולהסכים להתחבר לעולם החומר גם ברמות הפנימיות. מימוש פיזי של תפקידם הרוחני חיוני להבאת כל המערך לאיזון.

Responses